Realizujemy

Patronujemy

Wspiera nas

Znani Wózkowicze - Albert Llovera

źródło: https://www.facebook.com/AlbertLloveraMassana/photos_streamCzy zastanawialiście się kiedyś czy oprócz Adama Małysza jest jeszcze inny sportowiec, który uprawiał narciarstwo a teraz jeździ w rajdach? A jeśli zapytamy czy zastanawialiście się czy w tak morderczym rajdzie, jakim jest Dakar może wziąć udział osoba na wózku, to co odpowiecie? My odpowiadamy na oba te pytania TAK i przedstawiamy kolejnego ciekawego wózkowicza.

źródło: https://www.facebook.com/AlbertLloveraMassana/photos_streamAlbert Llovera Massana urodził się 11 września 1966 w Andorze i przez całe swoje młodzieńcze życie wytrwale i z wielką determinacją uprawiał wyczynowo narciarstwo zjazdowe. W wieku siedemnastu lat, jako najmłodszy zawodnik, wziął udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Sarajewie. Niestety rok później również w Sarajewie podczas jednego ze zjazdów doznał poważnego wypadku w wyniku którego stał się paraplegikiem. Odtąd może poruszać się wyłącznie przy pomocy wózka inwalidzkiego.


źródło: https://www.facebook.com/AlbertLloveraMassana/photos_streamJego kariera motorowa rozpoczęła się w 1987 roku gdy wygrał mistrzostwa Andory na quadach. Jego rygorystyczne szkolenie i doskonałe wyniki zaczęły przynosić owoce w roku 1989 gdy został mistrzem Pucharu Peugeot Rally w Andorze. W 1991 roku jego kariera zmieniła kierunek, gdy zaczął brać udział w wyścigach na torze. W 1998 roku został mistrzem Andory i Katalonii. W latach 1991,1999 i 2000 był wicemistrzem w mistrzostwach Katalonii. Albert reprezentuje unikalnego ducha walki i determinację podczas doskonalenia jazdy wyłącznie przy pomocy rąk i stał się chyba jedynym kierowcą z paraplegią na świecie który zdobył tyle tytułów. W 2001 i 2002 roku jego kariera znów zmieniła kierunek. Przy wsparciu Fiata, powrócił do rajdów by konkurować w Rajdowych Mistrzostwach Świata Juniorów. Sezon mógł uznać za udany biorąc pod uwagę 7 miejsce w Rajdzie Finlandii i 8 w Rajdzie Korsyki.

źródło: https://www.facebook.com/AlbertLloveraMassana/photos_streamLlovera aktualnie startuje w Rajdowych Mistrzostwach Hiszpanii siedząc za kierownicą Fiata Stilo dzięki czemu ma szansę brać udział w niektórych wyścigach rangi Mistrzostw Świata. Jego wzorowy profesjonalizm przyciąga do niego zespół doskonałych specjalistów z którymi dzieli nie tylko swoje doświadczenia ale także walczy z nimi o zwycięstwo. Od kilku lat Albert Llovera bierze również udział w najtrudniejszym rajdzie świata, czyli Rajdzie Dakar gdzie siedzi za kierownicą Buggy i jest w nim jedynym niepełnosprawnym kierowcą poruszającym się na wózku.

źródło: https://www.facebook.com/AlbertLloveraMassana/photos_streamJego życie prywatne również należy do udanych. Mimo paraplegii i stwierdzenia że będzie bezdzietny został ojcem Krystyny. Córka została poczęta w całkiem naturalny sposób, co nie wydawało się być możliwe i takie oczywiste wiele lat temu po wypadku.

źródło: https://www.facebook.com/AlbertLloveraMassana/photos_streamBogate doświadczenie i wiedza zdobyta na przestrzeni lat oraz jego profesjonalizm są owocem ambicji i odwagi. Wszystko to czyni go bardzo cennym wzorem dla każdego, kto stara się poradzić sobie w trudnej sytuacji, ponieważ będzie on mógł znaleźć w jego przykładzie optymizm potrzebny do stawienia czoła niepewnej przyszłości z godnością i nadzieją że będzie lepiej.

Oficjalny profil Alberta Llovera na Facebook'u www.facebook.com/AlbertLloveraMassana