Realizujemy

Patronujemy

Wspiera nas

Wizja lokalna ronda Kaponiera

Z początkiem października, a tym samym po 3 miesiącach od otwarcia ronda Kaponiera, które mieści się w samym centrum Poznania i którego remont miał zakończyć się na euro 2012, odbyliśmy jego wizje lokalną by sprawdzić dostępność dla osób niepełnosprawnych. W wizji uczestniczyli przedstawiciele władz Poznania w osobie m.in. zastępcy prezydenta, Macieja Wudarskiego oraz Janusz Borowczyk koordynatora projektu ronda Kaponiera. Wraz z wózkowiczami obiekt testowały osoby niewidome, a przyglądały się temu bacznie media. Mimo iż podczas wieloletniej przebudowy ronda Kaponiera nie zapomniano o potrzebach osób niepełnosprawnych i zamontowano np. windy to niestety nie jest to na razie przestrzeń dla nich całkowicie przyjazna.  Mimo udogodnień, które już funkcjonują, niezbędne są poprawki, które w przyszłości pozwolą na swobodne poruszanie się po rondzie osobom z różnymi niepełnosprawnościami.

Czytaj więcej...

Wolontariat z Klasą 2016/2017

Jako portal wozkowicze.pl objęliśmy patronatem medialnym kolejną edycję projektu "Wolontariat z Klasą" realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Promocji Inicjatyw Społecznych CREO.

Ponadto w ramach tegorocznej edycji projektu począwszy od nowego roku szkolnego odwiedzimy 20 szkołach ponadgimnazjalnych w Wielkopolsce gdzie realizowany będzie program Wolontariat z Klasą. Jest to już kolejna odsłona programu, którego realizatorem jest Stowarzyszenie CREO.

Do tej pory uczestniczyło w niej już ponad 30 szkół i 500 uczniów z Wielkopolski. Teraz czas na kolejnych!

Czytaj więcej...

Projekt "Dużo Aktywnej Przyjemności"

Zachęcamy do udziału w realizowanym przez nas projekcie „Dużo Aktywnej Przyjemności”.

Celem projektu jest zwiększenie aktywności ruchowej osób z niepełnosprawnościami – szczególnie poruszających się na wózkach, dorosłych i seniorów, poprzez zajęcia Drums Alive – fitness na siedząco.

Dzięki projektowi chcemy pokazać, że fitness jest dla każdego bez względu na ograniczenia i zachęcić właścicieli klubów fitness na otwarcie się na osoby niepełnosprawne i przygotowanie dla nich swojej oferty.

Czytaj więcej...