Realizujemy

Patronujemy

Wspiera nas

Testowy Moderus Gamma

W maju mieliśmy okazję wziąć udział w Dniu Funduszy Unijnych, który odbył się w zajezdni tramwajowej na poznańskim Franowie. Choć warta ponad 300 mln zajezdnia, która posiada halę postojową na 150 tramwajów jest godna odwiedzenia to nie to było celem naszej wycieczki. Celem tym był nowy nabytek MPK, czyli tramwaj Moderus Gamma. 

Czytaj więcej...

Polski Bus przyjazny wózkowiczom :-)

Polski Bus to przewoźnik autokarowy obsługujący trasy krajowe i międzynarodowe. Swoją działalność na rynku polskim rozpoczął w 2011 roku. Polski Bus funkcjonuje na zasadzie first minute oznacza to, że im odleglejszy termin i im mniej pasażerów zarezerwowało bilet na dany kurs, tym tańszy bilet. Rezerwacja i kupno biletów odbywa się przede wszystkim przez internet na stronie www.polskibus.com jak również w Punktach Sprzedaży Biletów. Polski Bus dysponuje najnowocześniejszymi autokarami w Europie. Są to pojazdy wyposażone w klimatyzację, gniazdka elektryczne znajdujące się pod każdym siedzeniem, darmowe Wi-Fi, oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...

Projekt AIM4IT - Mobilność bez barier z wirtualnym asystentem podróży

Jako wózkowicze włączyliśmy się w realizację projektu AIM4IT - Mobilność bez barier z wirtualnym asystentem podróży i uczestniczyliśmy w konsultacjach dotyczących identyfikacji barier w podróży osób niepełnosprawnych poruszających się transportem miejskim w Poznaniu. Owocem tych konsultacji jest ankieta badania potrzeb osób niepełnosprawnych w zakresie komunikacji publicznej w Poznaniu.

Czytaj więcej...