Realizujemy

Patronujemy

Wspiera nas

Znani Wózkowicze - Bartek Rzońca

źródło: Bartek RzońcaBartek Rzońca - Niezwykły chłopak ze Świnoujścia który po tym jak odradzono mu odbycie pielgrzymki do Częstochowy postanowił pokazać, że mimo przeciwności i wózka elektrycznego da się to zrobić. Cel jaki sobie postawił to nie tylko dojechanie do klasztoru na Jasnej Górze ale pokazać że można zajechać jeszcze dalej. Tak powstał projekt Wózkiem przez Polskę. Bartek sam wybrał trasę Świnoujście - Zakopane. Co przeżył, czego się obawiał w czasie drogi i jak wygląda jego życie codzienne dowiecie się z naszego wywiadu.

Czytaj więcej...

Znani Wózkowicze - Stephen Hawking

źródło: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/73/Stephen_Hawking_in_Cambridge.jpgCzy osoba, która nie chodzi, nie mówi i nie porusza rękoma może osiągnąć sukces i być osobą bardzo szanowaną? Jak się okazuje tak. Dziś przedstawiamy kolejnego wózkowicza, który jest wybitnym autorytetem naukowym znanym na całym świecie. Nie tylko jest znanym astrofizykiem, ale wydał też kilka książek, które odmieniły wielu osobom spojrzenie na otaczający nas świat i wszechświat. Naszym kolejnym bohaterem jest Stephen Hawking.

Czytaj więcej...

Znani Wózkowicze - Albert Llovera

źródło: https://www.facebook.com/AlbertLloveraMassana/photos_streamCzy zastanawialiście się kiedyś czy oprócz Adama Małysza jest jeszcze inny sportowiec, który uprawiał narciarstwo a teraz jeździ w rajdach? A jeśli zapytamy czy zastanawialiście się czy w tak morderczym rajdzie, jakim jest Dakar może wziąć udział osoba na wózku, to co odpowiecie? My odpowiadamy na oba te pytania TAK i przedstawiamy kolejnego ciekawego wózkowicza.

Czytaj więcej...

Znani Wózkowicze - Nick Vujicic

źródło: http://www.novosti.rs/upload/images/2012//09/13n/rep-nik-vujicic.jpgMało jest osób tak niezwykłych i z takim dystansem do siebie jak on. Wiele osób na jego miejscu nie umiałoby się odnaleźć. Jednak on potrafił. O kim mowa? Tą osobą jest Nick Vujicic. Urodził się w Australii choć ma pochodzenie serbskie. Jego rodzice, ojciec pastor i matka pielęgniarka byli początkowo bardzo zszokowani po urodzeniu Nicka, gdy zobaczyli że jest chory na zespół tetra-amelia, polegający na tym, że nie ma on ani rąk ani nóg. Jedyną częścią ciała, która pomaga mu w różnych czynnościach to zdeformowana stopa z dwoma palcami.

Czytaj więcej...

Humor / Ciekawostki

W dziale tym znajdziesz śmieszne zdjęcia, dowcipy i anegdoty dotyczące wózkowiczów zgodnie z zasadą "Zamiast śmiać się z innych śmiejmy się z samych siebie". W części poświęconej ciekawostkom przeczytasz m.in. biografie znanych osób które poruszają się na wózkach. W zakładce tej odnajdziesz też informacje, które są pasjonujące ale nie pasują do pozostałych kategorii, a także dotyczą wózkowiczów.